Hype DG-1000
   Model elektroszybowca firmy Hype DG-1000 wykonany ze styropianu, z napędem elektrycznym w postaci wysuwanej wieżyczki z zamontowanym bezszczotkowym silnikiem. W modelach tej serii występuje mała wada techniczna polegająca na tym, że po uruchomieniu silnika za pomocą manetki gazu a następnie wyłączniu go nie zawsze śmigło ustawia się w pozycji pionowej co jest wymagane do prawidłowego schowania się zespołu napędowego w luku. Zespół napędowy można używać w dwojaki sposób:

1. Za pomocą manetki gazu. Pełne sterowanie: otwarcie luku, praca silnika, przy wyłączonej manetce silnik chowa się spowrotem do luku.

2. Używając kanału 5 możemy otworzyć luk i ustawić zespół napędowy w pozycji pionowej. Sterowanie pracą silnika za pomocą manetki gazu ponowne użycie przełącznika zamyka zespół napędowy w luku.

W zestawie nadajnik pięciokanałowy Aviator 5, pakiet akumulatorów Li-Poly z ładowarką, mikroserwomechanizmy.

Więcej informacji na temat modelu znajduje się TUTAJ

Opis sprzedawanego modelu:
Model używany, w stanie dobrym, silnik i regulator pracują prawidłowo. W modelu nie działa serwo sterujące pracą wieżyczki. Model posiada delikatne wgniecenia na skrzydłach oraz delikatne uszkodzenia krawędzi spływu (patrz zdjęcia). Na życzenie możemy doposażyć zestaw w nadajnik Aviator 5 wraz z odbiornikiem za cenę 80,-


Zdjęcie poglądowe modelu.