Hype DG-1000
   Model elektroszybowca firmy Hype DG-1000 wykonany ze styropianu, z napędem elektrycznym w postaci wysuwanej wieżyczki z zamontowanym bezszczotkowym silnikiem. W modelach tej serii występuje mała wada techniczna polegająca na tym, że po uruchomieniu silnika za pomocą manetki gazu a następnie wyłączniu go nie zawsze śmigło ustawia się w pozycji pionowej co jest wymagane do prawidłowego schowania się zespołu napędowego w luku. Zespół napędowy można używać w dwojaki sposób:

1. Za pomocą manetki gazu. Pełne sterowanie: otwarcie luku, praca silnika, przy wyłączonej manetce silnik chowa się spowrotem do luku.

2. Używając kanału 5 możemy otworzyć luk i ustawić zespół napędowy w pozycji pionowej. Sterowanie pracą silnika za pomocą manetki gazu ponowne użycie przełącznika zamyka zespół napędowy w luku.

W zestawie nadajnik pięciokanałowy Aviator 5, pakiet akumulatorów Li-Poly z ładowarką, mikroserwomechanizmy.

OPIS SPRZEDAWANEGO MODELU:
Kadłub modelu DG1000 - rozbitek z uszkodzeniami: połamana wieża napędowa, zgnieciony dziób modelu, uszkodzona osłona kabiny pilota kadłub bez silnika i regulatora natomiast są serwomechanizmy 3 sztuki.


Zdjęcie poglądowe modelu.