Hype DG-1000
   Model elektroszybowca firmy Hype DG-1000 wykonany ze styropianu, z napędem elektrycznym w postaci wysuwanej wieżyczki z zamontowanym bezszczotkowym silnikiem. W modelach tej serii występuje mała wada techniczna polegająca na tym, że po uruchomieniu silnika za pomocą manetki gazu a następnie wyłączniu go nie zawsze śmigło ustawia się w pozycji pionowej co jest wymagane do prawidłowego schowania się zespołu napędowego w luku. Zespół napędowy można używać w dwojaki sposób:

1. Za pomocą manetki gazu. Pełne sterowanie: otwarcie luku, praca silnika, przy wyłączonej manetce silnik chowa się spowrotem do luku.

2. Używając kanału 5 możemy otworzyć luk i ustawić zespół napędowy w pozycji pionowej. Sterowanie pracą silnika za pomocą manetki gazu ponowne użycie przełącznika zamyka zespół napędowy w luku.

OPIS SPRZEDAWANEGO MODELU:
Model w stanie dobrym, ma odłamany hamulec śmigła przy wieży napędowej, oderwaną lotkę steru kierunku. Skrzydła w stanie dobrym mają delikatne uszkodzenie przy spływie (patrz zdjęcia). Silnik z regulatorem oraz serwomechanizmy sprawne.


Zdjęcie poglądowe modelu.