Inferno VeInferno VE Race Spec
Inferno MP7.5 SPORTS3   Inferno VE elektryczna wersja zawodniczego modelu z serii Race Spec oznacza to, że w konstrukcji modelu zastosowano wszystkie najlepsze rozwiązania jakie dotychczas stosuje firma Kyosho w swoich topowych modelach. Zestaw sprzedawany jest w wersji RTR czyli model wraz z nadajnikiem Syncro KT-201 (z wyświetlaczem) oraz cyfrowym serwomechanizmem z metalowymi zębatkami.  
Silnik GX-21 Duralowa płyta podwozia o grubości 2,5mm zapewnia odpowiednią sztywność i wytrzymałość, wzmocnionie wachacze oraz amortyzatory z serii "BIG BORE" zapewniają odpowiednio duży skok który jest w stanie wytłumić model w ekstremalny wyskokach.  
Seryjnie zamontowane stabilizatory wachaczy zapewniają lepszą trakcję podczas ostrych zakrętów. W modelu zostały zamontowane mechanizmy różnicowe wykonane ze stali hartowanej z ukośnymi zębatkami rozwiązanie takie zapewnia odbiór znacznie większego momentu obrotowego który generuje bezszczotkowy silnik 2050KV 120A.  
Jednostką napędową w modelu jest zawodniczy zestaw opracowany przez firmę Team Orion składający się z silnika Vortex 2050KV oraz regulatora Vortex 8 BL co zapewnia niesamowitą moc i przyśpieszenie w terenie. Elektronika modelu zamknięta została w box`ie zapewniającym maksymalną ochronę przed brudem, kurzem i wilgocią.  
Zespół zębatek napędowych został wykonany z hartowanej stali, centralny mechanizm różnicowy umożliwia optymalne przeniesienie mocy na przód i tył modelu.  
Specjalnie zaprojektowana przestrzeń na akumulatory umożliwia zasilanie modelu z 2 pakietów o napięciu 7.4V (2S) co pozwala na ekonomiczną jazdę modelem. Regulator został wyposażony w wentylator który skutecznie odprowadza temperaturę.  
  W zestawie znajduje się:
   Model całkowicie zmontowany z pomalowaną karoserią, radio sterujące 2.4Ghz dwukanałowe z wyświetlaczem wraz z odbiornikiem oraz cyfrowym serwomechanizmem. W zestawie specjalny klucz do szybkiego demontażu kół.


LINK DO STRONY PRODUCENTA.


 
 

Dane technicze:
               Długość : 490mm
               Wysokość: 180mm
               Szerokość: 307mm
               Rozstaw kół: 325mm
               Rozstaw osi przód: 254mm
               Rozstaw osi tył: 254mm
               Przełożenie główne: 12,6:1
               Waga: 3750g