Kyosho Caliber 450V
Caliber 450V mały elektryk firmy Kyosho z bardzo dużymi możliwościami. Cała konstrukcja tego śmigłowca jest wzorowana na największym modelu z rodziny Kyosho czyli Calibrze 90 v 2006. Płyty boczne wykonane są z płyty węglowej,a wszystkie części aluminiowe są wykonane w technologi CNC co zapewnia im bardzo dużą precyzję wykonania. Głowica tego śmigłowca jest wierną kopią rozwiązań technicznych z modelu Caliber 90 v 2006. Dotyczy to również sterowania tarczą sterującą (120 stopni) w systemie PUSH-PULL. Część centralna głowicy została wykonana z duralu co gwarantuje idealną pracę łopat. Absolutnym hitem niespotykanym w innych modelach jest przeniesienie sterowania śmigłem ogonowym które też pracuje w systemie PUSH-PULL dokładnie tak samo jak w dużym Calibrze 90. Przeniesienie napędu na wirnik główny odbywa się dwustopniową przekładnią natomiast napęd śmigła ogonowego realizowany jest paskiem zębatym.

Super promocja, w ramach zakupu modelu Caliber 450V w cenie 999,- tylko w naszej firmie silnik wraz z regulatorem zębatką oraz łopatami węglowymi otrzymasz gratis !!!Dane technicze:
               Długość: 660mm
               Szerokość: 110mm
               Wysokość: 228mm
               Waga: 750g
               Średnica wirnika głównego (w zależności od stosowanych łopat): 680-720mm
               Przełożenia: 9.8:1:4.8

W zestawie znajduje się:
   Model Caliber 450V -model do samodzielnego montażu (kit), regulator elektroniczny, silnik bezszczotkowy, odpowiednia zębatka oraz łopaty węglowe o długości 325mm.  Poniżej zamieściliśmy serwis zdjęciowy modelu CALIBER 450V KYOSHO przedstawiający konstrukcje modelu. Pragniemy zwrócić uwagę na niezmiernie staranne wykonanie elementów oraz ich bardzo przemyślane rozwiązania, np rama modelu to prawdziwa płytka węglowa o gr 1mm - tanie chińskie modele naśladują strukturę węgla a w rzeczywistości są one wykonane z tworzywa - nasze rozwiązanie czyni ramę niezwykle sztywną i lekką natomiast chińskie powoduje że rama ma znacznie większą masę i jest ona elastyczna !!!
Kolejnym nie zauważalnym "drobiazgiem" to np. zamiana łożysk kulkowych które są w wszystkich orczykach i popychaczach (tanie modele) na specjalnie wykonane tuleje duraluminiowe z mosiężnymi tulejami-panewkami,jaki jest cel takiego rozwiązania? Po co producent zadaje sobie tyle trudu i wykonuje tak pracochłonne elementy zamiast po prostu włożyć odpowiednią ilość łożysk ? -chodzi o wagę modelu w dużym śmigłowcu 50 g różnicy na masie nie stanowi żadnego problemu natomiast w małym modelu te 50 g jest kolosalną różnicą, która spowoduje np. że model CALIBER 450V KYOSHO będzie latał 1,5 do 2 min dłużej.
Ktoś może powiedzieć trudno zamiast 10 min będę latał tylko 8 min to prawda,ale zupełnie nie bierzemy pod uwagę, że ze wzrostem masy przy tych samych parametrach modelu pogorszeniu ulegają parametry lotu,śmigłowiec będzie miał gorsze wznoszenie, podczas awarii napędu jedynym ratunkiem jest autorotacja która może być niewykonalna z powodu dużego obciążenia tarczy wirnika, podczas akrobacji zwiększy się bezwładność modelu (wzrost masy) spowoduje,że trudniej będzie wykonać manewry podsumowując masa modelu to ważny czynnik mający wpływ na jego osiągi. Wszystkie kulki na orczykach są również wykonane z duralu-kolejne parę g mniej to samo dotyczy łączników płyt bocznych - wykonane z duralu podtoczone,są lekkie i bardzo wytrzymałe. Natomiast tam gdzie konstrukcja tego wymaga np. łożyskowanie wału głównego to nie przypadkowe dwa łożyska tylko specjalnie dobrane pod kątem obciążeń - mocne duże górne i mniejsze dół wału. Wał wirnika jest szlifowany i w środku pusty co powoduje,że jest bardzo lekki i sztywny. Hasło firmy "KYOSHO ALWAYS THE BEST" czyli "KYOSHO ZAWSZE NAJLEPSZE" jest rzetelną prawdą,firma która niedawno obchodziła 50 lecie istnienia (1963-2014) ma na swoim koncie bardzo dużo modeli znanych na całym świecie z doskonałych rozwiązań i przemyślanej konstrukcji.

IKAR

SERWIS ZDJĘCIOWYŁopaty węglowe (325mm) firmy Kyosho - 95Pln
Łopaty węglowe (325mm) z odblaskami na końcówkach - 75Pln
Łopaty laminatowe (325mm) - 48Pln


Silnik bezszczotkowy zastosowany w modelu Caliber 450V o mocy 350W - 170Pln
Elektroniczny regulator SkyVictory wraz z programatorem do silnika stosowanego w modelu Caliber 450V (35A) - 190Pln